Pokud máte chuť na výběrovou kávu a jste z Třince, najdete nás na Palackého 397 v Třinci.

Beansmith's - San Rafael

Novinka
Značka: Beansmith's
320 Kč
Skladem (3 ks)

Kávu z farmy San Rafael, si můžete pamatovat ještě z jara 2022. Vždycky máme radost, když se můžeme vrátit ke kávám od stejných farmářů.
Chuťový profil: sušená švestka, badyán, kakaový bob

Detailní informace

Detailní popis produktu

Norma Iris Fiallos je majitelkou farmy San Rafael, která leží v severozápádní části Hondurasu Los Limos. Norma je jednou z nejinovativnějších producentů v okolí. Vlastní rozsáhlá kávová pole s mnoha různými druhy arabiky. Farma se nachází v borovicovém lese což výrazně okyseluje půdu, což dává kávám unikátní chuťové profily. Káva roste celou dobu ve stínu a nachází se tak pouze na zlomku pozemcích farmářky.

Producenti zde za mikroloty dostávájí 70% ceny hned na ruku.

Veškerá produkce putuje do mlýnu Aruco kde se shromáždí a mají zde perfektní kontrolu nad celým procesem zpracování. Umožňuje jim to tak zpracování konzistentní a také to snižuje riziko farmáře. Mokrý mlýn se nachází ve výšce 800 m.n.m. díky čemuž je proces sušení stabilnější, než by byl na mnohem výše ležících farmách

Po přivezení káv do mlýna jsou zrna roztříděna a rozdělena podle procesu zpracování a podle úrovně zpracování na samotné farmě. Zrna jsou očištěna, propláchnuta a vytříděna od všech nezralých i přezrálých kusů. Náš lot odrůdy Paraneima byl oloupán a poté fermentován 72 hodin. Následně byl ještě jednou důkladně promyt a zbaven veškeré dužiny.

Káva se poté na afrických postelích sušila 20-30 dní na základě počasí, které se zde mění z hodiny na hodinu.

Poznámky našich baristů:
Filtr:

Sladké kávy s jemně kořenitou chutí mají u nás v nabídce už delší době své místo. A to je přesně případ kávy od Normy Iris.  I když na chuti není nikterak znát prodloužená doba fermentace, mletí je potřeba tomu přizpůsobit a mlít kávu jemněji jako jsme zvyklý u anaerobních káv. Celkový čas na V60 byl kolem 3 minut. Výsledkem je plná, hutná, sladká káva s tóny badyánu a sušených švestek na těle a závěrem s tóny kakaových bobů a másla. Ranní káva jak dělaná.

Espresso:
Na espressu nám nejlépe vycházelo v poměru 1 : 2,35 v čase mezi 28 a 32 sekundami. Výsledkem bylo plné espresso s dominantními tóny kakaových bobů a šťavnatostí sušeného ovoce. Příjemné sladké espresso, které se krásně páruje  i s mlékem, kde při stejné receptuře dominují tóny oříšků a čokolády.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beansmith's
Hmotnost: 0.25 kg
Chuťový profil: Sušená švestka, badyán, kakaový bob
Země původu: Honduras
Příprava: Espresso/filtr