Pokud máte chuť na výběrovou kávu a jste z Třince, najdete nás na Palackého 397 v Třinci.

Beansmith's - San Ignacio

Novinka Tip
Značka: Beansmith's
320 Kč
Skladem (3 ks)

Tento lot je směsí třech odrůd. Vznikl kombinací malých denních šarží od vybraných pěstitelů z oceněných pěstitelských oblastí San Ignacio Chirinos, San Jose de Lourdes a Tabaconas. 
Chutový profil: broskev, med, rooibos

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třešně jsou ručně sbírány farmáři v těchto vysokohorských oblastech, které jsou ideální pro komplexní kávové profily, a jsou zpracovávány a sušeny na farmě. Typické zpracování zahrnuje 24-36 hodin fermentace, aby se rozvinula chuť, a poté se zrna suší na terase.

Vzhledem k jejich omezené velikosti sklizně, jsme nemohli nakoupit každý mikrolot zvlášť. Místo toho tým kontroly kvality jednoho z našich importérů Falcon specialty určil denní loty, které měly společné intenzivní ovoce, komplexnost a květinové tóny. Smícháním těchto ručně vybraných káv vytvořili speciální kávu, která vystihuje terroir a příkladný profil káv San Ignacio. Ačkoli se jedná o malé množství, tyto loty z Chirinos, San Jose de Lourdes a Tabaconas představují jedny z nejslibnějších podmínek pěstování kávy a chutí v Latinské Americe.

Poznámky našich baristů:
Kávu jsme mleli stejně jako jsme zvyklí u ostatních promytě zpracovaných káv. Čas na V60 vycházel nejlépe kolem 3 minut. Při čase lehce delším vycházela káva krásně sladká s dominantními tóny medu. Při lehce rychlejších časech naopak v kávě dominovala šťavnatá ovonost broskví. Vždy je to příjemně dokresleno závěrem s chutí rooibosu. Celkově je káva velmi příjemná, vyvážená, šťavnatá a sladká.  Ideální každodenní pitíčko.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beansmith's
Hmotnost: 0.25 kg
Chuťový profil: broskev, med, rooibos
Země původu: Peru
Příprava: Filtr