Pokud máte chuť na výběrovou kávu a jste z Třince, najdete nás na Palackého 397 v Třinci.

Beansmith's - Ijen Highlands

Značka: Beansmith's
320 Kč
Skladem (5 ks)

 Káva z promývací stanice Iljen Highlands je toho krásným důkazem a je zase o stupeň lepší, než byla loni.

Chuťový profil: meruňka, červený rybíz, hořká čokoláda

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na svazích hory Ijen ve východní Jávě se pěstuje výběrová káva výjimečné kvality a charakteru. Sopečná půda v této oblasti je bohatá na minerály. Díky tomu tady mohou farmáři pěstovat různé druhy odrůd, jako například Typica, S795 anebo Andungsari.

Během sklizně sběrači na menších farmách ručně vybírají pouze ty nejzralejší a nejplnější červené třešně. Čerstvá úroda se převáží do promývací stanice Iljen ve vesnici Botolinggo. Tam se třešně propláchnou a namočí do kanálů, aby se roztřídily podle hustoty. Kvalifikovaní pracovníci ručně odstraní případné vady a zajistí, aby dále postupovaly pouze třešně prvotřídní kvality. Vytříděné třešně se poté zbaví vnější slupky a dužiny. Zrna projdou 24hodinovou fermentací v tanku, která umožní rozvinout jemné chutě. Po fermentaci se důkladně promyjí, aby se odstranila zbývající dužina.

Káva v pergamenu se rozloží na slunci a pomalu se suší 5-7 dní. Časté otáčení zrn zabraňuje nerovnoměrnému sušení. Když zrna dosáhnou ideální vlhkosti, jsou odeslána do suchého mlýna Driyorejo. Zde se odstraní pergamen a zelená zrna se podrobí mnoha procesům třídění. Třídí se podle velikosti, prověřují se vady a třídí se podle hustoty. Na vývoz se vybírají pouze největší a nejjednotnější zrnka.

Konečným výsledkem je vysoce kvalitní, plně promytá káva, která odráží charakteristickou oblast Východní Jávy. Pečlivost a zručnost při zpracování zvýrazňují chuť, která je zrnům vlastní.

Poznámky našich baristů:
Příjemné sladké, hladké espresso. Jednoduché na práci, hezky stálé a krásně šťavnaté. Indonésie na espressu jsou každoročně velmi oblíbená záležitost a tahle káva je jasným důkazem proč. Příjemnou aciditu meruňky střídá na těle sladká, šťavnatá chuť červeného rybízu, která se pozvolna prolne do dochuti podobné kvalitní hořké čokoládě. Nejlépe nám espresso fungovalo na časech kolem 26 sekund v kratším poměru 1:2,17. Do mléka jsme espressa ještě o 2g zkracovali aby bylo cappucino plnější a sladší. Vynikly v něm tóny karamelové sušenky a pekanových ořechů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beansmith's
Hmotnost: 0.25 kg
Chuťový profil: Meruňka, červený rybíz, hořká čokoláda
Typ kávy: Ovocná
Země původu: Indonezie
Příprava: Espresso